فوم پاششی پلی یورتان

در فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم ، مخلوط پلی یورتان توسط دستگاه اسپری بر روی دیوار یا سقف مورد نظر پاشیده می‌شود. سرعت واکنش تشکیل فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم باید آنقدر بالا باشد تا مخلوط پلی یورتان سریعا سفت شده و از چکیدن از روی دیواره یا سقف اجتناب شود ( زمان کرمی شدن باید حدود ۵-۴ ثانیه باشد ). سطح دیوار یا سقف باید خشک و عاری از گرد و خاک، آلودگی و روغن باشد. مخلوط فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم مورد نظر به خوبی بر روی سطح می چسبد. اگر سطح مورد نظر دیواره ای عمودی باشد به‌منظور تمیز در آوردن سطح باید پاشش فوم به صورت لایه نازک باشد. به‌منظور دستیابی به ضخامت فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم مطلوب، لایه های بیشتر را می‌توان با پاشش دوباره فوم بر روی دیواره ایجاد کرد. فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم را معمولاً به‌عنوان عایق حرارتی استفاده می‌شود همانند عایق کردن مخازن و لوله ها، عایق دیواره و سقف مرغداری و سوله ها. همچنین در زمانی که درجه حرارت سطح مورد عمل پاشش خیلی پایین باشد باید از انجام پاشش فوم در دستگاه تزریق فوم اجتناب کرد. برای جلوگیری از خطر آتش سوزی، ضخامت لایه فوم پاششی پلی یورتان نباید از ۵ سانتی متر بیشتر باشد. البته برای دستیابی به ضخامت های بیشتر می‌توان با پاشش مجدد، لایه های اضافی برور وی سطح فوم قبلی ایجاد کرد.
اصطلاح ریختن در محل وقتی به کار می رود که مخلوط اولیه فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم را مستقیما در محل استفاده ریخته و در همان جا عمل فوم شدن آغاز می شود. استفاده اصلی از این روش در صنایع یخچال سازی است. جایی که خواص بسیار عالی عایق حرارتی فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم سبب می‌شود تا از ضخامت دیواره یخچال تا حد زیادی کاسته شود و در عین حال ۳۰ درصد به حجم داخلی آن اضافه شود. به هر حال قدرت چسبندگی بالای فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم به بر دیواره یخچال باعث بالا رفتن استقامت بدنه یخچال گردیده و این موضوع به انتخاب لایه های سبک تر و نازک تری در انتخاب بدنه و صرفه جویی در هزینه های تولید کمک می کند. در روش ریختن فوم در محل، تمامی خلل و فرج مربوطه پوشانده اما بدنه و دیواره سطح باید قدرت تحمل فشار حاصل از رشد فوم ( حدود ۱ کیلوگرم بر سانتی مترمکعب ) را داشته باشد. برای نگه داشتن دیواره می‌توان از گیره نیز استفاده کرد. در این روش، محفظه و کابینت را در داخل گیره قرار داده و مخلوط مواد اولیه فوم پاششی پلی یورتان را در یک مرحله یا چند مرحله به داخل محفظه می ریزیم.
بالا بودن درجه حرارت برای به جریان افتادن فوم پاششی پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم و چسبندگی آن لازم است. تاثیر درجه حرارت بر دانسیته فوم نهایی نیز باید در نظر گرفت. بالا بودن درجه حرارت باعث کاهش دانسیته به ویژه در قسمت های نازک خواهد شد. معمولاً درجه حرارت گیره بین ۶۰-۴۰ درجه سانتی گراد است.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره foam-admin

سازنده و طراح ماشین آلات تزریق فوم هایپرشر ولوپرشردر سطح کشور با بهره گیری ازقطعات روز دنیا ومهندسی معکوس .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *