دستگاه تزریق فوم

دستگاه تزریق فوم شامل دو دسته فشار پایین و فشار بالا است که به بررسی عملکرد هرکدام از آن ها می پردازیم.
عملکرد دستگاه تزریق فوم فشار بالا :
سیستم های چرخشی روش کار کردن دستگاه تزریق فوم های فشار بالا را برای سال های زیادی بیان می کند.قبل از چرخه اختلاط و پر کردن، اجزاء و مواد در یک مقدار مشخص در فشار مورد نیاز برای تزریق به گردش در می آید. به طور قطع اجزاء کنترل حرکت از حالت چرخشی به حالت تزریق تغییر کرده و سپس به حالت چرخشی با فشار بالا در کلگی اختلاط بر می گردند. مخلوط حاصل از واکنش که در کلگی اختلاط بعد از پر کردن قالب باقی می ماند توسط سیستم هوای فشرده و یا پیستون تمیز کننده، پاکسازی می گردد.در دستگاه تزریق فوم با فشار بالا ی مدرن، جریان با فشار پایین جهت همگن و یکسان سازی، کنترل دما و خالی کردن تمام خطوط، میسر می باشد.این امر این امکان را فراهم می کند که دمای اندازه گیری کل و دمای سیستم چرخشی، تحت شرایط مطلوب از لحاظ انرژی در طی زمان توقف کار، تثبیت شود و همچنین از ته نشینی مواد پرکننده جلوگیری می کند.
مواد اولیه آورده شده و در تانک های تغذیه دستگاه تزریق فوم نگهداری می شوند. که این امر تحت شرایط با کنترل دمای دقیق می باشد. هر نوسان دمایی، مخصوصا در پلی ال ها باعث تغییر در چگالی می گردد که به نوبه خود موجب ایجاد مشکل در فرآیند بعدی می شود، به همین علت تانک های تغذیه دستگاه تزریق فوم دارای دیواره ۲ جداره می باشند.از آنجاییکه تبادل گرمایی بین دیواره تانک و محتویات تانک، ملایم و تحت شرایط جریان آرام در تانک تغذیه دستگاه تزریق فوم می باشد، همزن (وغالبا مدار کنترل دمای خاص) دمای مطلوب را جهت فرایند به طور دقیق تضمین می کند. پمپ های اندازه گیری از تانک های تغذیه دستگاه تزریق فوم تامین می گردند با توجه به این طرز تفکر، مخازن تغذیه عموما به صورت مخازن تحت فشار طراحی می گردند. (که معمولا توسط هوای خشک فشرده در بالای مایع درون تانک فراهم می گردد.) بنابراین اجزاء تحت یک فشار معین به درون پمپ های اندازه گیری جریان می یابند.
عملکرد دستگاه تزریق فوم فشارپایین:دو مخزن دو جداره که مخزنها بر مبنای ظرفیت ماشین و فرآیند تعیین می گردد و شامل سیستم همزن مواد داخل مخزن می باشد، سیستم همزن متناسب با مواد مصرفی و قطعات تولیدی انتخاب خواهد شد. دارای چهار مخزن جهت رنگ وشستشو است.

درباره foam-admin

سازنده و طراح ماشین آلات تزریق فوم هایپرشر ولوپرشردر سطح کشور با بهره گیری ازقطعات روز دنیا ومهندسی معکوس .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *