فوم سخت پلی یورتان

قدیمی ترین موارد استفاده از فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم در کاربرد بلوک ها می‌باشد. در این روش تولید ناپیوسته، مواد اولیه با یکدیگر ترکیب شده و فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم در درون قالب بلوکی تولید می گردد. پس از مدت مشخصی، بسته به اندازه و شرایط قالب، فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم را که به صورت بلوک خواهد بود از قالب خارج می کنند. سپس پس از پخت اضافی که چندین روز طول خواهد کشید، بلوک به شکل پانل یا اشکال دیگر بریده می‌شود. به‌منظور جداسازی آسان فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم از قالب از واکس جداکننده بر روی سطح قالب استفاده می‌شود.
از مزیت های استفاده از این روش می‌توان به پایین بودن سرمایه گذاری اولیه، تولید فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم با اندازه، شکل، دانسیته و مقاومت گوناگون اشاره کرد. از معایب این روش می‌توان به نیاز داشتن به نیروی کارگر زیاد، و میزان زیاد ضایعات فوم سخت پلی یورتان اشاره نمود. تنها وسایل لازم برای تولید فوم بلوکی استفاده از همزن، قالب و ترازو می‌باشد. طول و عرض قالب به آسانی قابل تنظیم است.
به هر حال، به‌منظور تولید فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم ( فوم ریجید) با دانسیته استاندارد ۳۵ کیلوگرم بر مترمکعب، و اجتناب از ایجاد دانسیته های نامنظم، ارتفاع بلوک تهیه شده نباید از ۸۰ سانتی متر بیشتر باشد. مواد اولیه فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم برای تولید فوم بلوکی باید طوری فرموله شود که زمان کرم تایم نسبتا بالایی ( ۶۰-۴۵ ثانیه ) داشته باشد. به همین دلیل، زمان کافی برای مخلوط کردن مواد اولیه و ریختن در داخل قالب وجود دارد. البته باید در نظر داشت، ریختن مواد در داخل قالب می بایست قبل از رمان کرمی شدن صورت پذیرد. همچنین پس از مخلوط کردن، مواد و وسایل اختلاط را باید توسط حلال پلی یورتان مانند دی ام اف و متیلن کلراید شستشو داد تا کاملاً پاک و تمیز شوند و اثری از فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم بر روی آن‌ها باقی نماند. پیشرفت مشخص در این زمینه به کار بردن دستگاه تزریق فوم برای کاهش به کارگیری همزن و روش همزدن دستی است. در هر صورت برای پر کردن قالب‌های بزرگ، نیازمند دستگاه فوم سازی با قدرت خروجی بالا خواهیم بود زیرا زمان کرمی شدن یا همان کرم تایم محدود است و ممکن است منجر به افزایش ضایعات فوم گردد.
تولید بلوک های فوم سخت پلی یورتان با ارتفاع ۹۰-۸۰ سانتی متری و تا دانسیته ۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب امکان پذیر خواهد بود. تولید فوم با دانسیته بالاتر نیازمند کاهش ارتفاع فوم است. در غیر این صورت فوم سخت پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم شکسته یا سوخته خواهد شد که دلیل آن افزایش درجه حرارت در قسمت مرکزی بلوک می‌باشد. به‌عنوان مثال، برای دستیابی به فوم با دانسیته ۲۰۰-۸۰ کیلوگرم بر مترمکعب، ارتفاع فوم می بایست در حد ۳۰-۲۰ سانتی متر تنظیم گردد.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره foam-admin

سازنده و طراح ماشین آلات تزریق فوم هایپرشر ولوپرشردر سطح کشور با بهره گیری ازقطعات روز دنیا ومهندسی معکوس .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *