فوم فیلتر هوا

5374988d-bb50-4dc2-a5b1-88391a2842af-01

اگر شما حساسیت فصلی داشته باشید، حتما تجربه اینکه صبح از خواب بیدار شوید و به سختی نفس بکشید را داشته اید. احساسی شبیه به اینکه کسی به شما حمله کرده و راه تنفس شما را بسته است. مسلما با مراجعه به دکتر دارویی برای کمک به تنفس راحت برای شما تجویز شده است.باور داشته باشید یا نه، خودروی شما می تواند مشکل مشابهی داشته باشد که با مراجعه به یک مکانیک خودرو، متوجه می شوید خودروی شما نیاز به تجویز یک فیلتر هوا جدید دارد.
تصور کنید با رفت و برگشت سیلندر حین عملیات احتراق، ذره بسیار ریز و جامدی بین سیلندر و حلقه پیستون باقی بماند و باعث ساییده شدن سطح فلز شود تا جاییکه که یک شیار نازک برجای بگذارد و سبب نفوذ روغن به داخل سیلندر شود. حالا این تعداد را چندین هزار برابر کنید و می بینید که این ذرات جامد با چه سرعتی می توانند موجب آسیب زدن به موتور خودروی شما گردند.
حالا که راجع به ذرات ریز شد باید دانست که این ذرات چقدر ریز هستند؟ اکثر ذرات جامد در دامنه بین ۱ تا ۱۰۰ میکرون می باشند و ذراتی که بیشترین آسیب را با موتور خودرو وارد می کنند دارای اندازه ذراتی در حدود ۲۰ میکرون می باشند. زیرا این ذرات به اندازه کافی ریز هستند تا بتوانند در میان اجزای فلزی موتور باقی بمانند و به موتور آسیب بزنند. ( قطر موی شما حدود ۶۰ میکرون می باشد)
خوشبختانه فیلتر هوا جدید قابلیت به تله انداختن این ذرات جامد را دارند ( معمولا بیش از ۹۸ درصد ذرات با اندازه ذرات زیر ۲۰ میکرون در داخل فیلتر هوا گیر می افتند).
فیلتر هوا خودرو با نگه داری لایه ای از کتان یا کاغذ به عنوان واسطی مابین هوای بیرون و موتور خودرو عمل می کند. فوم فیلتر هوا گرد و خاک و ذرات جامد در هوا را به تله می اندازند و به هوای پاک اجازه ورود به داخل موتور خودرو را می دهند. همانند دیگر فیلترهای داخل خودروی شما، فوم فیلتر هوا موتور نیز سرانجام پس از جذب مقدار زیادی ذرات جامد کثیف می شود. کثیف بودن فیلتر هوا موجب کاهش عبور جریان هوا به داخل موتور شود و موتور خودروی شما را از مقدار هوای مورد نیاز محروم می دارد. این اتفاق نه تنها موجب کاهش قدرت موتور خودروی شما می گردد بلکه مصرف سوخت شما را نیز بالا می برد.
به همین دلیل است که خودروسازان عموما توصیه می کنند  فیلتر هوا خودرو خود را طی پیمودن مسافت مشخصی تعویض کنید. ( بسته به شرایط آب و هوایی و میزان گرد و غبار محلی). فیلتر هوا اجازه می دهد تا هوای پاک به راحتی به موتور خودروی شما جریان یابد و قطعه مهمی در صیانت از عملکرد خودروی شما دارد و باعث می شود موتور خودروی شما با بیشترین بازده کار کند و طول عمر خودروی شما را افزایش می دهد. بنابراین سعی کنید فیلتر هوای خودرو خود را به موقع تعویض کنید.

درباره foam-admin

سازنده و طراح ماشین آلات تزریق فوم هایپرشر ولوپرشردر سطح کشور با بهره گیری ازقطعات روز دنیا ومهندسی معکوس .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *